מה המשמעות של להיות אנושי


מה המשמעות של להיות אנושי
עם רביב דרור

אני מזמין אותכם למפגש ה"מפיל" חומות של אדישות ודעות קדומות הכולל - הרצאה ודיון בכדי לנסות לענות ביחד על השאלות הללו ועוד

האם אי פעם חשבתם ברצינות על השאלה הזאת. 

מה המשמעות קיומנו כבני אנוש. כבני אדם? כולנו קונים לנו מוצרי חשמל ואלקטרוניקה לבית מפעם לפעם. האם פעם שאלתם את עצמכם מה משמעות הטלויזיה, המחשב, התנור?. 

בטח שלא. כי התשובה ברורה לנו. הרי כל מוצר כזה מגיע עם חוברת הפעלה ואנחנו, לאחר קריאתה, יודעים איך להפעילו, ממה להיזהר, מה לעשות ומה לא לעשות. וכמובן שאנחנו יודעים בוודאות,למה ולמה אותה טלויזיה לדוגמא, תוכננה, מה רצה המתכנן ומה משמעותה עבורכם. הרי לא תנסו לבשל ארוחת צהריים על הטלויזיה ולראות חדשות עם התנור.גם את עולם החי והצומח שמסביבנו אנחנו מגדירים די בקלות ויודעים לתת לפרטיו משמעות וערך. אנחנו, כולנו, בני האדם – "מוצרים" מורכבים פי מליארד מכל טלויזיה, מחשב או תנור. מי אנחנו? מאיפה באנו? מה תפקידנו? מי תיכנן ובנה אותנו? מישהו או יד המקרה. 

אם מישהו, מיהו? האם ניתן להגדירו? מה הוא רצה? האם השאיר לנו חוברת הפעלה? האם נטע בנו משמעות? ואם יד המקרה – אז אנחנו סה"כ "קופים עם מכנסיים"? צבר של אטומים חסר משמעות? תוצאה מקרית של זמן + חומר + מזל? איזה אור משלל האורות המרצדים בעולם פוסט מודרני, יהווה לנו מגדלור בשעת סערה? למה כל חיינו אנחנו מחפשים אהבה, צדק וגם את הטוב בעולם ללא משמעות. האם תושביו של עולם ללא מים היו מרגישים צמא? 

ואנחנו הישראלים, היהודים – מי אנחנו? האם אנחנו מיוחדים? טובים יותר? נבחרים משאר העמים? למה נראה שכל העולם שונא אותנו? האם האנטישמיות היא רציונלית או מקורה אחר? האם אלוהים, כן, זה שלנו, בכלל קיים? ואם קיים – האם הוא דתי? האם הוא חרדי? או אולי היהדות בכלל נחטפה לנו בשלב מסוים בזמן שישנו?.

אני מזמין אתכם להתרשם משתי אפשרויות של הרצאות:

1."מה המשמעות של להיות אנושי?" 

האם תוכלו באמת לענות על שאלה "פשוטה" זו? דיון אפולוגטי על תפיסות עולם, דעות קדומות, ומה מסביר הכי טוב את המציאות סביבנו – האם קיומו של בורא או האבולוציה – מבט ממוקד

 הרצאה מרתקת זו במסגרת המקוצרת שלה, יכולה להימשך כשעה ואפילו יותר כתלות במעורבות הקהל. למשתתפים נפתחת דלת לבחינה אמיתית ורציונלית של תפיסות העולם השונות הקשורות בקיומינו כאן כבני אנוש ומי אנחנו בכלל – קופים עם ג'ינס או כאלו שנבראו בצלם, וכך יתאפשר לכל אחד ואחת מהמשתתפים, לבחון את אותן תפיסות עולם דרך פריזמת הרציונליות ולא דרך פריזמת הדעות הקדומות שהן נחלת כולנו.

2."מה המשמעות של להיות אנושי?" 

האם תוכלו באמת לענות על שאלה "פשוטה" זו? דיון אפולוגטי על תפיסות עולם ודעות קדומות, ומה מסביר הכי טוב את המציאות סביבנו – האם קיומו של בורא או האבולוציה – מבט רחב

אותה הרצאה מרתקת אך בה יוצגו ביתר הרחבה טיעונים נוספים ועמוקים יותר כדוגמאת האבולוציה, המדע, יחודיות התנ"ך, יחודיות העם היהודי מכל העמים האחרים ועוד... הרצאה זו יכולה להימשך גם כחצי יום או יום שלם כתלות במעורבות הקהל ונותנת למשתתפים תמונה יותר רחבה ושלמה על תפיסות העולם השונות – האמונית והחילונית, והמשתתף, כחבר בחבר מושבעים דמיוני, יוכל לקבל את החלטתו באופן הרבה יותר קוהרנטי – איזו תפיסת עולם מסבירה טוב יותר את המציאות שמסביבנו ומה המשמעות שנובעת מכך לנו כבני אדם, כישראלים וכיהודים.

בשתי האופציות, ניתן יהיה לנהל דיון ענייני על טעוני הבעד והנגד של כל תפיסת עולם. ההרצאה מרחיבה אופקים וחשובה ביותר לכל בן אנוש, לכל ישראלי ולכל יהודי באשר הוא ולכל מי שמחפש משמעות, תיקווה והגיון בכול הבאלגן שמתרחש מסביבנו.

לפרטים נוספים והזמנת הרצאה:

טל: 058-7678565

 מייל – ravivbooks@gmail.com