החופש הגדול


ראשית, הדפיסו לוח שנה דו חודשי של יולי אוגוסט, יש הרבה כאלה ברשת, תוכלו למצוא ולהדפיס לוח שנה חודשי טוב כאן. אפשר לעשות את זה גם בקלנדר הממוחשב שלכם, אולם התכנון המשפחתי הוא חלק מהכיף, והדף נותן תמונה שלמה טובה. 


שלב הבא: שבו יחד, בני המשפחה על הקלנדר הדו-חודשי שלכם, והחלו למלא (בעיפרון או בעט מחיק) קודם תוכניות שיש לכם כבר: חו"ל, נופש, קייטנות, עבודת-קיץ, מגבלות של העבודה, חופשה מהעבודה וכו'. 


עכשיו קחו דף חלק, ופצחו בהשלכת רעיונות לדף חלק: מעין רשימה חופשית של דברים שבא לכם לעשות, כל בני הבית משתתפים, וכל רעיון שעולה יכול להיות משפחתי, זוגי או כל אחד בנפרד (חשוב לרשום כי זה משפיע על התכנון).

שאלות מנחות שיכולות לכוון אתכם בסיעור המוחות:

· לאן אתם רוצים עוד לנסוע יחד?  

· עם אילו חברים בא לכם לעשות משהו?

· משהו עם המשפחה המורחבת?

· משהו בארגון/שיפוץ של הבית?

· מה בא לכם ללמוד/חוג/פעילות קיץ?

· אולי טיול בטבע? 

· על איזה סרט/הופעה בא לכם?


תוך כדי סיעור המוחות, אתם יכולים לשוטט יחד בכל מני מאגרי מידע על מקומות ושלל אטרקציות, אתן פה כמה דוגמאות להמחשה שיקצרו לכם את הדרך (לא מקבלת אחוזים 😊) או יתנו לכם רעיונות על מאגרים נוספים:

· אתרים שיש לכם דרכם הנחה של מקום העבודה (כמו חבר)

· מקומות שיש להם בהם הנחה דרך כרטיסי האשראי כמו ויזה כאל, ישראכרט או אמריקן אקספרס

· רשימות שרצות בקבוצות הורים בוואטסאפ 

· האתר של העירייה שלכם – רוב העיריות מפרסמות תוכנייה. הנה של העיר שלי מודיעין לדוגמה – בררו באזור שלכם מה קורה. 

· דפי בפייסבוק כמו טיולים עם הילדים – טיולי משפחות או מה עושים עם הילדים בשבת?

· אתרי קופונים כמו גרופון או ביג דיל


תוכלו לעבור על רשימות כאלה ודומות להן יחד ולבחור מתוכן, וגם כבר לסמן מועדים על הקלנדר עם יש מועד מפורש.


לאחר מכן שחררו את הילדים (או אחרי שהם פורשים לשנתם), ולכו למחשב.. כשאתם מצוידים ברשימה החופשית שעשיתם, בלוח השנה, בכרטיס אשראי, ויאללה... להתחיל לתפור את התוכנית, להזמין כרטיסים, לדייק מועדים וכו'. 


התארגנות הזאת תיצור לכם כיף משפחתי גדול – זמן איכות במקום טיפוס על קירות ועל העצבים, סדר בראש, מצפון רגוע, ותחושת שליטה נעימה שיודעים מה הולך לקרות הקיץ.  

וכמובן... תהנו!

מאת,

טלי סגל, סגן-אלוף במיל', מייסדת, מנהלת ומרצה בכירה ב"בו בזמן" - בית התוכן להדרכת ניהול זמן וניהול  עצמי, באה לעשות לכם סדר במשימות ובראש - לבחור נכון, להספיק הרבה יותר וברוגע....