כי משפחה כן בוחרים


כל אחד מאתנו בחר, טרם בואו, באם להגיע לכאן, למשחק החיים, בגוף פיזי שהוא נקבה או זכר, שמן או רזה, יפה או מכוער וכ"ו. בחרנו את התרבות אליה ניוולד, התקופה, סביבת המגורים והבאנו אתנו ארגז כלים וכישורים איתם נשחק את משחק החיים.
כר הלמידה העיקרי אותו הנשמה שלנו בחרה זה ההורים, המשפחה. זו הבחירה החשובה מכל, מפני שהמשפחה מהווה כר לימוד להתפתחות רגשית מהיום בו נולדנו. חוויות משפחתיות הן חוויות המפרות את ההורים והן את הילדים. כמשפחה אנו מהווים מראה, סוג של השתקפות זה לזה. האינטראקציה היומיומית הבסיסית ביותר מהווה הפריה הדדית להתפתחות רגשית. ילדינו משקפים לנו כהורים אותנו, את האני הפנימי שלנו ואת מערכת היחסים בינינו לבין עצמנו.
לא פעם אנו עומדים משתהים מול התנהגות או סיטואציה מסוימת של ילדינו ואומרים לעצמנו: הי, זה בדיוק אני. נכון, באמת אנחנו. לזה קוראים השתקפות ומכל סיטואציה כזו עלינו ללמוד ולהתפתח וכל זה בכבוד גדול ובהודיה לילדינו, שבחרו בנו ומשקפים לנו ועוזרים לנו בהתפתחות ובצמיחה הרגשית.
הבחירה לאלו הורים הנשמה רוצה להיוולד בגוף פיזי, היא מדויקת ביותר לסוג החוויות הרגשיות אותן היא רוצה לחוות בפעימת חיים זו ולהתפתחות הרגשית אותה הבטיחה לעצמה.
הבחירה להיוולד להורים חד מיניים היא מכוונת, מדויקת, אמיצה ומאתגרת.
אז כן... משפחה בוחרים ולאף אחד אין את הזכות למנוע זאת.
מאת נאוה נסים,

מדריכה הוליסטית